Rozprawa szósta, 2 czerwca 2003, Sąd Rejonowy w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 30, sala nr.243, godz. 10.00

sądoskarżyciele

obrońca i oskarżona

Rozprawa szósta trwała również bardzo krótko, bez pytań ze strony oskarżycieli i obrońcy. Na wezwanie Sądu stawili się Adam Landowski - prezydent Gdańska w czasie gdy miała miejsce wystawa PASJA i ówczesna oraz obecna szefowa Wydziału Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim.

Sąd chciał się dowiedzieć czy urzędnicy którzy przyznali dotację na realizację instalacji PASJA wiedzieli co finansują (z podania Doroty nie wynikało to jednoznacznie).
Adam Landowski wyjaśniając procedurę przyznawania dotacji miejskich przyznał, że nie ma zwyczaju by szczegółowo opisywać dzieło które będzie realizowane. Opis Doroty Nieznalskiej mieścił się w standardach procedury. Zeznał, że gotowej pracy w ogóle nie widział, nie był na wystawie, nie widział nawet zdjęcia w gazecie - w ogóle nie wie o co chodzi.

Zeznanie Krystyny Konieczny było podobne. Naturalnie nie wiedziała co miało być na fotografii. Również opisywała procedurę, wspominała, że uznali wtedy (oni-Urząd), że Dorota jest artystką której warto pomóc. Czy dalej tak uważa? Od tej pory Dorota nie uzyskała wsparcia z Urzędu Miasta dla swojej sztuki. Przypomnijmy, że Krystyna Konieczny to osoba która najwięcej przyczyniła się do usunięcia Anety Szyłak ze stanowiska dyrektora galerii miejskiej CSW Łaźnia.

Obrońca przedstawił Sądowi ekspertyzę prawniczą czynu Doroty Nizeznalskiej autorstwa dr hab. Jarosława Warylewskiego, kierownika Katedry Prawa Karnego Uniwersytetu Gdańskiego, wraz z dokumentacją jej pracy oraz wielu przykładów dawnych i wsp. powiązania krzyża z golizną.

Wniosek z ekspertyzy jest jeden - proces w ogóle nie powinien mieć miejsca, a jeżeli już, to Dorota powinna zostać uniewinniona.

Tej rozprawie towarzyszyło niemal zerowe zainteresowanie, zarówno mediów jak i bojowników LPR.

Na temat Doroty Nieznalskiej powstaje film dokumentalny. Na razie tyle, szczegóły wkrótce...

Następna rozprawa 15 lipca 2003 w tym samym miejscu, o godzinie 10.00

BĘDZIE OGŁOSZONY WYROK
  <   <   <